Прийменник
Прийменник – службова частина мови в англійській мові, що відображає просторові, тимчасові, причинні або інші види відносин між двома значущими словами. Іншими словами – відношення іменника до інших слів у реченні.

В українській мові подібні відносини між словами можуть виражатися за допомогою відмінків дієслів, але, оскільки в англійській мові дієслово не має відмінків, то їх заміняють прийменники.

Прийменники в англійській мові не можуть змінюватися та використовуватися окремо, а тому не є членами речення. Часто за своїм значенням вони схожі на прислівники та сполучники.

Форми англійських прийменників

Англійські прийменники розподіляються на прості (Simple Prepositions), похідні (Derived Prepositions), складні (Compound Prepositions) та складені / фразові (Composite/Phrasal Prepositions).

1. Більшість англійських прийменників є простими:

at – у
in – в
about – про

2. Похідні прийменники походять від інших частин мови:

concerning – щодо
including - включно
regarding – стосовно

3. Складні прийменники складаються з двох або більше компонентів:

hereafter - в майбутньому
within - всередині
wherewith – за допомогою чого

4. Складені прийменники – це словосполучення, що складаються з декількох окремих слів, одне або два з яких – прийменник, а інше слово представляє іншу частину мови:

because of – внаслідок
for the sake of – заради
instead of – замість

При цьому жоден з елементів складеного прийменника не можна розширити, скоротити або змінити – всі вони залишаються цілою одиницею.

Значення складених прийменників тісно пов’язане зі значенням знаменного слова в його складі.

Як відрізнити прийменник від прислівника

Деякі прийменники співпадають за написанням з прислівниками. Відрізнити їх можна лише за роллю в реченні. Так, прийменники в англійській мові лише відображають відношення між різними частинами мови. Прислівники навпаки, можуть мати своє власне значення та визначати дієслово:

There is only clear sky above me. – Наді мною лише чисте небо. В даному випадку above – прийменник, оскільки “лише” висловлює просторові відносини між двома словами.

The guests were led above. – Гостей повели наверх. В даному випадку above – прислівник, оскільки має своє власне значення (відповідає на питання “куди?”).

Далі:

Прийменник 4.64/5 (92.80%) 25 votes


Сподобався матеріал? Лайкни його! Тобі не важко, а нам приємно :)
Більше цікавого матеріалу з вивчення англійської мови:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>