Змішані умовні речення (Mixed Conditionals)
Крім основних чотирьох форм умовні речення в англійській мові ще мають змішані форми. Такі форми називаються Mixed Conditionals – змішані умовні речення.

Давайте розглянемо змішані речення на прикладах:

1. Підрядне речення може знаходитися в Past Perfect (тобто, мова йде про минулий час), проте головне – у Future in the Past або у Future Continuous in the Past, якщо мова в ньому йде про теперішнє або майбутнє:

If I had taken English classes in university, I could speak English. – Якби я пішов на уроки з англійської мови в університеті, то зміг би розмовляти англійською. (Проте я не пішов на уроки англійського в минулому, а тому зараз англійською не можу розмовляти)

If they joined us, our tomorrow excursion would be cheaper. – Якби вони приєдналися до нас, наша екскурсія, що запланована на завтра, вийшла б дешевшою. (Проте вони до нас не приєдналися в минулому, а тому в майбутньому екскурсія не вийде дешевшою)

2. Підрядне речення може знаходитися в Past Simple (мова йде про теперішній час), а для утворення головного використовується would have плюс Past Participle, якщо мова йде про минулий час:

 If I was rich, I wouldn’t have taken care about money during last trip. – Якби я був багатим, я б не хвилювався про гроші під час минулої подорожі. (Проте зараз я не багатий, тому я мав рахувати гроші під час минулої поїздки)

3. Підрядне речення може знаходитися в Past Continous/Past Simple (але мова в ньому йде про майбутній час), а для утворення головного в такому випадку може використовуватися would have плюс Past Participle (якщо мова йде про минуле) або Future in the Past (would+дієслово):

If he wasn’t going to met his parents he would have joined us at camp. – Якби він не їхав на зустріч зі своїми батьками, то приєднався би до нас у таборі. (Але він має зустріч з батьками, тому не приєднався до нас у таборі)

If Jack didn’t join us, we couldn’t afford this excursion. – Якби Джек до нас не приєднався, ми б не змогли дозволити собі цієї екскурсії. (Але Джек приєднається до нас, тому ми можемо дозволити собі цю екскурсію)

Далі:

Змішані умовні речення (Mixed Conditionals) 4.63/5 (92.50%) 8 votes


Сподобався матеріал? Лайкни його! Тобі не важко, а нам приємно :)
Більше цікавого матеріалу з вивчення англійської мови:

Коментарі до запису Змішані умовні речення (Mixed Conditionals)

  1. Ольга коментує:

    Доброго дня! Скажіть, будь ласка, у цьому реченні If they joined us, our tomorrow excursion would be cheaper. – Якби вони приєдналися до нас, наша екскурсія, що запланована на завтра, вийшла б дешевшою. (Проте вони до нас не приєдналися в минулому, а тому в майбутньому екскурсія не вийде дешевшою) не має бути if they had joined us?

  2. Ольга коментує:

    І на рахунок цього: If Jack didn’t join us, we couldn’t afford this excursion. – Якби Джек до нас не приєднався, ми б не змогли дозволити собі цієї екскурсії. (Але Джек приєднається до нас, тому ми можемо дозволити собі цю екскурсію).
    В перекладі, на скільки я розумію, Джек уже приєднався, тобто had joined us( і тоді там далі couldn’t have afforded), але в поясненні він має ще приєднатися. Це просто помилка чи я неправильно зрозуміла? Дякую за відповіді.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>