Дійсний спосіб дієслова
Спосіб дієслова в англійській мові визначається граматичною категорією дієслова, що відбиває ставлення змісту висловлювання мовця до дійсності. Це відношення може бути виражено реальністю (фактом), гіпотезою (припущенням), бажанням, вимогою, спонуканням і т.д.

Так само як, і в українській мові, в англійській мові існує три способи дієслова: дійсний, умовний і наказовий.

Дійсний спосіб (Indicative Mood)показує, що мовець розглядає дію як реальний факт, що відноситься до теперішнього, минулого або майбутнього часу:

Boys are playing football. – Хлопці зараз грають у футбол.

Англійські дієслова в дійсному способі позначають дії, які розцінюються з точки зору реальності, що відбувається і може бути виражена в сьогоденні, минулому і майбутньому часах:

She speaks. She is speaking. She spoke. She has spoken. – Вони говорить. Вона говорить (зараз). Вона говорила. Вона говорила (щойно).

Дійсній спосіб виражає наявність або відсутність не обумовленої (об’єктивного) дії, в межах того чи іншого часу. Різні відносини суб’єкта до цієї дії їм не визначаються і передаються вже іншими способами.

Далі:

Дійсний спосіб дієслова 4.70/5 (94.00%) 10 votes


Сподобався матеріал? Лайкни його! Тобі не важко, а нам приємно :)
Більше цікавого матеріалу з вивчення англійської мови:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>