Future Perfect Continuous in the Past – майбутній доконаний час з точки зору минулого
Future Perfect Continuous in the Past – майбутній доконаний час з точки зору минулого в англійській мові. Майже ніколи не використовується в розмовній мові. Правила утворення Future Perfect Continuous in the Past у стверджувальних, заперечних та питальних реченнях, а також приклади використання часу дивіться нижче.

Утворення Future Perfect Continuous in the Past

У стверджувальних реченнях Future Perfect Continuous in the Past утворюється майже так само, як Future Perfect Continuous за тим виключенням, що замість shall / will вживається should / would. Правило утворення:

Головне речення в Past Simple+іменник+should/would+have been+ дієслово з закінченням -ing

Приклади стверджувальних речень:

The teacher said that by 2 p.m. the exam would have been lasting for three hours. – Вчитель сказав, що до 14-00 екзамен буде продовжуватися вже дві години.

She said that by 6 p.m. she would have been dancing  for 2 hours. – Вона сказала, що до 6 години вечора буде танцювати вже 2 години.

Заперечні речення в Future Perfect Continuous in the Past утворюються шляхом додавання частки not після допоміжних дієслів should / would. Вони також можуть зливатися з часткою not та утворювати shouldn’t або wouldn’t. Формула утворення:

Головне речення в Past Simple+іменник+should/would+not+have been+ дієслово з закінченням -ing

Приклади заперечних речень:

He knew that his wife would not have been making dinner for two hours when he came home. – Він знав, що його дружина не буде готувати обід дві години, коли він прийде додому.

I thought that I wouldn’t have been learning English for 6 month by the end of the year. – Я подумав, що не буду вчити англійську 6 місяців до кінця року.

Питальні речення в Future Perfect Continuous in the Past використовуються лише в рамках непрямої мови. Для їх утворення необхідно помістити допоміжне дієслово should або would на початок речення. Формула:

Should/Would + іменник + have been + дієслово з закінченням -ing

Приклад питального речення:

Would you have been dancing by 10 p.m. for 4 hours? – Чи будеш ти танцювати до 10 години вечора вже 4 години?

Випадки, в яких вживається Future Continuous in the Past

Future Perfect Continuous in the Past – час, який вживається найрідше в англійській мові, навіть на письмі. Проте аби повністю оволодіти мовою необхідно знати і його, а тому нижче наведені приклади використання часу допоможуть вам його зрозуміти.

I варіант використання: опис події з точки зору минулого

Future Perfect Continuous in the Past використовується для опису події, що розпочнеться і буде продовжуватися до деякої події або часу в майбутньому з точки зору минулого. В таких випадках частим є використання слів know, think, expect, believe, hope. Наприклад:

I thought he would have been working for 4 by the 10 p.m. – Я подумав, що він буде працювати 4 години до 10 вечора.

II варіант використання: передача непрямої мови

Також Future Perfect Continuous in the Past використовується для передачі непрямої мови, якщо в прямій мові було використано Future Perfect Continuous. Приклад:

He told us he would have been working on the plant for 30 years next December. – Він сказав нам, що в грудні виповниться 30 років, як він працює на заводі.

Правильних відповідей:  

Ваш результат:  

Далі:

Future Perfect Continuous in the Past – майбутній доконаний час з точки зору минулого 4.79/5 (95.71%) 14 votes


Сподобався матеріал? Лайкни його! Тобі не важко, а нам приємно :)
Більше цікавого матеріалу з вивчення англійської мови:

Один коментар до запису Future Perfect Continuous in the Past – майбутній доконаний час з точки зору минулого

  1. Альона коментує:

    lasting for three hours.-продовжуватися вже дві години

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>