Як писати резюме на англійській мові
Багатьом учням старших класів школи або ж університету доводиться писати резюме на англійській мові. А без знання того, як його писати, вам не вдасться написати гарне резюме. Тому ми вирішили допомогти вам у цьому.

Проте перед тим, як перейти до навчання написання резюме давайте розберемо одну річ. Ви, напевно, вже зустрічали випадки, коли замість звичного нам слова “resume” вживається “CV“, хоча сутність одна й та сама. Тож для початку давайте розберемо різницю між “resume” та “CV”.

Різниця між CV та резюме

CV – це абревіатура з латинської, що звучить як Curriculum Vitae і цей вислів можна перекласти як “перебіг чийогось життя”. У Західній Європі абревіатура “СV” замість “resume” розповсюджена більше, на відміну від Північної Америки, де переважає слово “resume”.

В резюме ви маєте на одній чи двох сторінках викласти таку інформацію як:

  • де ви навчалися
  • ваші професійні навички
  • ваш досвід роботи

CV вимагає трохи більшого. Крім інформації про те, де ви навчалися, працювали та що вмієте, також має бути інформація про ваш досвід у проведенні досліджень (якщо такі є), ваші досягнення у будь-якій сфері життя, нагороди чи публікації. Зазвичай, CV більше за резюме та складається з двох сторінок мінімум.

Що має бути в резюме або CV

При написанні резюме або CV пам’ятайте, що в ньому має бути така інформація:

  • особисті дані. Ім’я, адреса проживання, пошта та номер телефону. Іноді вимагається вказувати національність, рік народження, сімейний стан та матеріальний статус.
  • об’єкт пошуку. В одному абзаці ви маєте вказати, яку роботу шукаєте та чому саме її.
  • досвід роботи. Ви маєте вказати, де працювали раніше у хронологічному порядку навпаки. Тобто, зверху буде знаходитися теперішня робота (або остання), а знизу – перша ваша робота.
  • навчання. Тут має бути інформація про те, де ви навчалися яку спеціальність отримали.
  • знання мов. Зазвичай, вимагають знання хоча б одної додаткової мови, тому ви маєте вказати, які мови ви знаєте та на якому рівні.
  • хобі. В кінці резюме чи CV вказуються ваші особисті інтереси та ваші хобі.

Інколи в резюме потрібно вкласти додаткові дані, що будуть актуальними для окремої сфери роботи. Це можуть бути відгуки від попередніх роботодавців, досвід волонтерства, членство у будь-якій організації.

Приклад оформлення резюме на англійській мові з поясненнями:

english resume

Як писати резюме на англійській мові 4.85/5 (96.92%) 13 votes


Сподобався матеріал? Лайкни його! Тобі не важко, а нам приємно :)
Більше цікавого матеріалу з вивчення англійської мови:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>